Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

Trnkobraní je za dveřmi. Do Vizovic míří také desítky policistů

V pátek a v sobotu se bude ve Vizovicích konat 54. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní. Policie počítá s účastí několika tisíců návštěvníků. V pohotovosti budou desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté na koních.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos budou v pohotovosti desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté na koních, kteří budou až do neděle dohlížet na pořádek v ulicích města, procházet stanovými městečky, kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu a zaměří se také na alkohol a drogy za volantem.

"Apelujeme na návštěvníky festivalu, aby byli obezřetní a zodpovědně přistupovali ke svým osobním věcem, cennostem a penězům," uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

"Své osobní a cenné věci si vždy noste s sebou a mějte je pod dohledem," doplnila také. Policisté se každoročně zabývají krádežemi ze stanů a zaparkovaných automobilů, v nichž návštěvníci často nechávají viditelně na sedadlech elektroniku, kabelky či batohy. "Tyto věci jsou pak velkým lákadlem pro zloděje," vysvětlila.

Další upozornění se pak týkají především řidičů. "Při průjezdu městem dodržujte pokyny policistů i pořadatelů a k parkování využívejte pouze místa k tomu určená. Počítejte s chodci, kteří se budou ve vysoké míře pohybovat po všech komunikacích ve Vizovicích, a přizpůsobte svou rychlost."

Pokud si řidiči nebudou jistí svou střízlivostí, mohou podle Kyšnerové bez obav navštívit Obvodní oddělení Policie České republiky ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda už mohou usednout za volant svého vozu.