Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Policie & Hasiči

Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun

Důvěřivá žena ze Slovácka podlehla reklamě a naletěla "bankéři", který ji připravil za imaginární investice do nákupu kryptoměny o véce než milion korun.

Ilustrační foto
Autor: Pixabay

Pětapadesátiletou ženu v průběhu ledna zlákala internetová reklama k výhodnému investování do kryptoměn. Po registraci byla ze strany domnělé investiční společnosti telefonicky kontaktována osobním bankéřem. Ten ji přiměl k ofocení svého občanského průkazu z důvodu založení účtu na jednom z investičních portálů.

Žena po zaplacení vstupního tisícového poplatku a instalaci investiční aplikace provedla postupně šest plateb pod dohledem „zkušeného“ bankéře. Jednalo se o statisícové částky, které převedla na svůj investiční účet vytvořený v uvedené aplikaci. V momentě žádosti o výběr svých zhodnocených financí byla nucena navýšit svůj vklad na potřebnou výši nutnou k výběru o další statisícové částky.

Stav svého účtu viděla do poslední chvíle v investiční aplikaci, ke kterému ovšem neobdržela žádná přístupová hesla. Po nějaké době makléř přestal komunikovat. Na závěr emailem přijala sdělení, že jí bude doručen zůstatek jejího konta zahraniční kurýrní společností v hotovosti do místa bydliště. V tomto momentě si žena uvědomila, že se jedná o podvod a obrátila se na policii. Většinu vložených peněz si poškozená nešťastně obstarala bankovním úvěrem. Celková proinvestovaná částka přesáhla jeden milion sto tisíc korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až osm let za mřížemi.

POLICIE UPOZORŇUJE

Pamatujte, že v případě investování je riziko výhradně na straně investora. Volte pro zhodnocování svých peněz jen ověřené investiční společnosti. Ještě než se pro cokoliv rozhodnete, nechte si čas na rozmyšlenou a raději se poraďte se svým bankovním poradcem. V případě jakýchkoliv pochybností se můžete obrátit na Policii ČR. Buďte opatrní a chraňte si své peníze! Je totiž mizivá šance, že Vám je pak někdo vrátí.