Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

Muž vyskočil z okna. Tvrdil, že je v domě výbušnina

V Kroměříži evakuovali bytový dům kvůli ohlášení výbušniny. Muž který nález oznámil před tím vyskočil ze strachu z okna a skončil v nemocnici


Autor: Policie ČR

Policejní manévry zažili v pondělí odpoledne obyvatelé bytového domu v Kroměříži na ulici Rumunská. Z okna tam sedmačtyřicetiletý muž. Po příjezdu policistů a záchranářů tvrdil, že je v jeho bytě uložena výbušnina. Záchranáři muže odvezli se zraněním do nemocnice.

Na místo vyrazili kriminalisté, všechny dostupné policejní hlídky, psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin, přivolali jsme také policejní pyrotechniky, hasiče a záchranáře. Policisté zapáskovali celý prostor a evakuovali bytový dům, hasiči přistavili pro případ nutnosti evakuační autobus.

Pyrotechnici a policejní psovod se psem prohledali byt, sklep i společné prostory. Výbušninu naštěstí nenašli a obyvatelé se mohli před sedmnáctou hodinou vrátit domů.

Kriminalisté z Kroměříže se celým případem budou dál zabývat.