Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

Masters of Rock 2024. V pohotovosti jsou desítky policistů

Desítky policistů v těchto dnech ve zvýšené míře dohlíží ve Vizovicích a okolí na pořádek a bezpečnost. ​Začíná tam tradiční festival rockové hudby, který potrvá až do neděle.


Autor: Policie ČR

Masters of Rock výrazným způsobem ovlivní život nejen obyvatelům Vizovic a nejbližšího okolí, ale také policistům a samozřejmě i řidičům, kteří budou v těchto dnech Vizovicemi projíždět. Tisíce fanoušků představují určité komplikace, které se společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat.

Ve Vizovicích jsou už od středečního rána v pohotovosti policisté z několika obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, prvosledové hlídky, dopravní policisté, kriminalisté a nechybí ani policejní kynologové a jízdní policie. Stanovými městečky projíždí policisté na čtyřkolkách. K dispozici mají muži zákona mimo jiné techniku Letecké služby Policie České republiky, kterou budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách.

"Všem řidičům doporučujeme, aby respektovali dopravní značení a řídili se radami a pokyny policistů a pořadatelů. Žádáme všechny řidiče o trpělivost vzhledem k probíhajícím stavebním pracím na příjezdových silnicích do Vizovic. Připomínáme, že parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Vyzýváme zejména k využití centrálního parkoviště po pravé straně s příjezdem od obce Zádveřice po tzv. staré Zádveřické," upozorňuje plicejní mluvčí Monika Kozumplíková. Opatrně by si podle ní měli počínat i řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Na silnici I/49 vedoucí ze Zlína do Vizovic bude u Vizovic vybudován koridor pro chodce, proto policie doporučuje řidičům, aby dodržovali stanovenou rychlost a zvýšili opatrnost.

"Všechny návštěvníky důrazně varujeme před krádežemi. Cenné věci proto nenechávejte ve stanech ani ve svých vozidlech a berte si je s sebou. Batohy a kabelky mějte neustále pod dohledem, zapnuté a pokud možno je neodkládejte. Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost," apeluje Kozumplíková