Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

Policisté soutěžili v řízení křižovatky. Vyhráli regulovčíci ze Slovácka

Dvanáct policistů z dopravních inspektorátů, z oddělení silničního dohledu a dálničního oddělení Zlínského kraje včera soutěžilo ve svých znalostech a schopnostech specializujících se na dopravu. Všechny soutěžící čekaly tři disciplíny, na které dohlížela odborná komise.


Autor: Policie ČR

Hned ráno na policisty čekala teoretická část v podobě testů. Ty se skládaly z otázek týkajících se pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů.

Následně se všichni přesunuli na nejfrekventovanější křižovatku v Uherském Hradišti – křížení Velehradské třídy, Maršála Malinovského, Sokolovské a Všehrdovy. Policisté se po jednom vydávali na pět minut řídit provoz v křižovatce, kde prokázali svůj um. Odborná komise se u každého zaměřila na ústroj, přesnost a srozumitelnost pokynů, reakce na situaci v dopravě, převzetí a předání stanoviště uprostřed křižovatky a závěrem také na celkový estetický dojem soutěžícího policisty. Ne jednomu řidiči a chodci zamotali hlavu. Bylo vidět, že někteří účastníci silničního provozu neznají pokyny policistů a chovali se zmatečně.

Třetí disciplínou této soutěže byla jízda zručnosti služebním autem.

Titul nejlepšího regulovčíka získal prap. David Trojek z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti. Společně s prap. Bc. Michalem Šobáněm z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti, jenž byl druhý, se zúčastní celorepublikového kola soutěže regulovčíků dne 19. září 2024. Ta proběhne také v Uherském Hradišti.

Pořadí jednotlivců:

  1. prap. David Trojek – DI Uherské Hradiště
  2. prap. Bc. Michal Šobáň – DI Uherské Hradiště
  3. prap. Vlastimil Zverec – DI Kroměříž

Pořadí družstev:

  1. Dopravní inspektorát Uherské Hradiště
  2. Oddělení silničního dohledu Zlín
  3. Dálniční oddělení Napajedla