Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Bikerka Tereza Tvarůžková projede se zájemci trasu Valachy mana

Trasa triatlonového závodu Valachy man u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku dozná změn a zájemci se s nimi mohou seznámit ve středu 8. května při organizované projížďce s bikerkou Terezou Tvarůžkovou.

Úspěšná sportovkyně a závodnice na horském kole se letos stala spoluautorkou cyklistické části závodu Valachy man na Bystřičce.

„Tereza pochází z Valašska a terény kolem Bystřičky skvěle zná, proto jsme rádi, že se do plánování nových tras zapojila. Středeční projížďka je mimořádnou příležitostí, jak cyklistickou část detailně poznat a dozvědět se různé tipy přímo od její autorky. Projedeme si trasu dlouhého, štafetového a XTERRA Valachy mana,“ uvedl ředitel DATART Valachy tour Bohuslav Komín. Sraz zájemců o projížďku je v 10 hodin na pláži přímo u vodní nádrže.

Nová cyklistická část trasy Valachy mana letos místo Klenova zavede závodníky do okolí Malé a Velké Lhoty. „Bystřička je nádherné prostředí a já osobně mám velký citový vztah právě ke Lhotám. To je důvod, proč mě napadlo natáhnout bajkovou trasu sem. Výhledy zde jsou nádherné na každou stranu. Věřím, že i když závoďáci pojedou naplno, tak se jim tu bude líbit,“ doplnila Tereza Tvarůžková, která sama plánuje, že by si na Valachy manovi taky zazávodila. „Na celou trasu si letos netroufám, jsem totiž mizerná plavkyně, ale ráda bych dala dohromady nějakou štafetu,“ prozradila.

Největší akce DATART Valachy tour – triatlonový závod Valachy man – se u vodní nádrže Bystřička uskuteční o víkendu 22. a 23. června. Nabídne opět trasy nejen pro zkušené sportovce, ale i úplné začátečníky. Chystá se také závod pro děti v šesti věkových kategoriích, přičemž děti do 6 let závodí jen v běhu a děti nad 6 let již v kompletní triatlonové kombinaci plavání, kola a běhu.

Více o Valachy manovi: www.valachytour.cz