Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Sport

Vytrvalci pozor! V Otrokovicích se poprvé poběží 100 kilmetrů

Seber odvahu, postav se na start a zažij dobrodružství skrz celé Chřiby. Heslo, které bude provázet první ročník ultramaratonového závodu PSG Otrokovická stovka, který odstartuje v sobotu 3. května u Městské sportovní haly Otrokovice. Trať dlouhá 103 km provede účastníky celým pohořím Chřibů.


Autor: Město Otrokovice a Pixabay

Myšlenka uspořádat podobný typ závodů také v Otrokovicích zrála v hlavách členů SKÁJ team již několik let. „Aktivně se účastníme celé řady podobných ultra akcí u nás i v zahraničí. Vždy na těchto závodech zažíváme skvělou atmosféru a pomoc nadšených pořadatelů. Proto jsme se rozhodli, že chceme pro tuto bezva komunitu lidí odvést i kus naší práce a stát se místo startujících těmi ochotnými a obětavými pořadateli, kteří závodníkům pomáhají, dělají servis a mají to mnohdy snad i náročnější než samotní závodníci,“ uvedl Petr Horsák, jeden z organizátorů závodů.

Závody startují v pátek 3. května vteřinu před půlnocí tedy, ve 23:59:59. Časový limit je 36 hodin, tedy do neděle 5. května do 12:00. Start i cíl budou u Městské sportovní haly Otrokovice, kde bude také situováno zázemí celého závodu. „Trasu jsme vybírali tak, abychom ukázali účastníkům ta nejatraktivnější místa v Chřibech. V rámci možností jsme se chtěli vyhnout asfaltovým silnicím, a tak je 70 % trasy vedeno trialovými cestami s celkovým převýšením přes 3 800 m. Vzdálenost jen lehce přesahuje 100 km, a tak pokud si někdo chce poprvé vyzkoušet a dokončit 100kilometrový závod v terénu, jsme pro něj vhodnou příležitostí,“doplnil dále Horsák.

Závod je určen pro osoby starší 18 let. Z důvodu bezpečnosti je však potřeba mít s sebou povinnou výbavu, a to včetně reflexních prvků na oděvu či batohu pro noční pohyb nebo vlastní kelímek na občerstvení po trase.

Organizátoři mysleli také na občerstvení závodníků. Na trase bude k dispozici sedm občerstvovacích stanic, kde bude běžcům po celou dobu závodu k dispozici základní občerstvení a na vybraných stanicích také například polévka nebo škvarková pomazánka. V cíli pak mohou závodníci využít kvalitní zázemí na městské hale, kde se budou moci osprchovat a případně si odpočinout a prospat se ve vlastních spacácích. Na start prvního ročníku se postaví celkem 200 závodníků. „Ve startovní listině již vidíme zkušené borce, u kterých očekáváme, že budou hodně rychlí, ale i velké množství úplných nováčků. Věříme, že účastníci budou mít hodně krásných zážitků jak na trase, tak mezi sebou a vzpomínky na mnohahodinový závod v pohoří Chřibů jim vydrží navěky,“ uzavřel Petr Horsák ze SKÁJ teamu.

Zpracovala: Šárka Šarmanová