Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Nemocnice v Uherském Hradiští slaví sto let

Uherskohradišťská nemocnice slaví 100 let a Slovácké muzeum připravilo k její historii výstavu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 16. května 2024 v 17 hodin v hlavní budově muzea ve Smetanových sadech.


Autor: Nemocnice Uherské Hradiště

„Výstava zachycuje stoletou historii Uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, přes zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po ilustraci fungování nemocnice v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětu z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice,“ přibližuje expozici Pavel Portl, historik Slováckého muzea.

„Významné jubileum naší nemocnice budeme slavit prostřednictvím různých akcí a projektů v průběhu celého roku. Jsem moc rád, že se prezentace historie dostane i za brány špitálu. Zavzpomínat na léta minulá a připomenout si, jak nemocnice vypadala v průběhu celého století, tak mohou nejen bývalí a současní zaměstnanci, ale také všichni její pacienti či návštěvníci,“ dodává Petr Sládek, předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice.

Výstavu bude ve Slováckém muzeu možné navštívit do 7. července 2024.

V pátek 17. května naváže na vernisáž 100letí nemocnice v Uherském Hradišti Muzejní noc. Bohatý doprovodný program, který bude pro návštěvníky akce připraven uvnitř i v okolí hlavní budovy muzea ve Smetanových sadech a Galerii Slováckého muzea, nabídne také Uherskohradišťské nemocnice. Svou práci veřejnosti blíže představí zdravotníci z hematologicko transfuzního a chirurgického oddělení.

Další z akcí u příležitosti oslav chystá Uherskohradišťská nemocnice pro širokou veřejnost v pátek 21. června 2024. Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti bude od odpoledních hodin připraven program pro děti i dospělé, od 19 hodin vystoupí Hradišťan s Jurou Pavlicou.