Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Řidiči pozor. Oprava semaforu omezí dopravu v centru Kroměříže

Oprava světelného signalizačního zařízení omezí ve středu 26. a ve čtvrtek 27. června provoz na frekventované křižovatce ulic Nádražní, Hulínská, Tovačovského a Chropyňská v Kroměříži.


Autor: Město Kroměříž

„Práce začnou ve středu dopoledne a skončí ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Oprava je naplánována tak, aby omezení trvalo co nejkratší dobu. Ve špičce navíc bude dopravu na křižovatce řídit Policie ČR,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Řadič vyhodnocuje počty aut v jednotlivých směrech zjištěné díky čidlům instalovaným ve vozovce a podle toho určuje, jak dlouho a ze kterého směru bude na semaforu svítit zelená. Zařízení je ve špatném stavu. Bez jeho výměny by v případě poruchy mohlo dojít ke kolapsu celé křižovatky, která vede přes jediný silniční most přes řeku Moravu. Náklady činí zhruba 720 tisíc korun. O výměnu řadiče se postará městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby.