Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

V Karolince odhalí sochu. V podstavci umístili časovou kapsli s tajným vzkazem Ilji Hartingera a jeho ženy

Ve středu 1. května 2024 v 15.00 hodin odhalí ve veřejném parku v Karolince restaurovanou sochu "Matka s dítětem" . Slavnostní okamžik doprovodí oficiální spuštění nové kašny, kterou zde instalovali vloni na podzim.


Autor: Město Karolinka

"Chystáme drobný, avšak důstojný otevírací ceremoniál. Zveme všechny, aby s námi v tomto symbolickém dni strávili společně pár pěkných chvil," pozval na akci starosta Karolinky Libor Ptáček. Prozradil, že pod sochou od významného českého sochaře Bedřicha Bendy, je umístěna časová kapsle, kterou zde umístili v minulých dnech.

"V kapsli se nacházejí dobové artefakty a odkaz z naší současnosti. Uložili jsme do ní denní tisk, fotografie, mince, vlajku našeho města, skleněnou plaketu, dokumenty k rekonstrukci parku, ručně vyrobené sklenice z místní sklárny a samozřejmě valašský penicilin, tedy láhev slivovice. Nechybí ani vzkaz od akademického malíře Ilije Hartingera a jeho ženy, jehož obsah však zůstává tajemstvím pro nás všechny," uvedl Vlastimil Rapant, zástupce místního kulturního sdružení.

Samotná socha, která bude slavnostně odhalena podle obyvatel Karolinky nese poselství - Matka, symbol míru.

Fotogalerie