Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

Nová aplikace Baťův Zlín láká k návštěvě míst spjatých se jmény legendárních továrníků

Město Zlín připravilo novou mobilní aplikaci Baťův Zlín. Uživatelé se díky ní dostanou na místa spjatá se jmény legendárních továrníků Tomáše a Jana Antonína Baťových.

Ilustrační foto
Autor: Pixabay

„Mobilní aplikace Baťův Zlín přibližuje historii města, nabízí spoustu zajímavých informací, zábavné hry, vědomostní kvízy i prvky rozšířené reality. Na výběr přitom máte ze dvou tras dlouhých dva a pět kilometrů,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Procházku městem může uživatel zakončit přímo v historické budově radnice. „Prohlídku městem lidem zpestří a jejich znalosti prověří u každého stanoviště vědomostní kvíz. Za splnění celého kvízu se pak může návštěvník na konci procházky těšit na odměnu. Získá ji v Městském informačním a turistickém středisku, které sídlí v přízemí radnice,“ vysvětlila vedoucí oddělení cestovního ruchu Eva Manišová.

Aplikace nabízí s pomocí interaktivních prvků, jako jsou minihry, virtuální prohlídka a rozšířená realita, nevšední zážitek a zábavu. K uživatelům promluví třeba Marie Baťová, k zajímavostem patří přelet památného letadla Tomáše Bati Junkers F 13ge.

Uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje intuitivní ovládání a pohodlné procházení aplikace všem bez rozdílu věku. Díky interaktivní mapě s navigací se tak každý snadno dostane na všechna zajímavá místa ve Zlíně.

Aplikace je k dispozici v české i anglické verzi a ke stažení je zdarma na App Store a Google Play.