Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Policie & Hasiči

Kradl, podváděl a vyhrožoval s pistolí v ruce. Ve vazbě čeká na soud

Ve vazbě skončil devětadvacetiletý muž z Kroměřížska. Kriminalisté jej obvinili z nebezpečného vyhrožování, podvodu, krádeží, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Hrozí mu až osm let.

Muž opustil věznici teprve před jedenácti měsíci. A hned se pustil do díla. Kradl ze zaparkovaných aut, z garáží, skladovacích kontejnerů, stavebních buněk, zahradních domků a kůlen zejména nářadí, ale nezalekl se ničeho, co by se dalo zpeněžit. V některých případech kradl se svým o sedm let starším kumpánem. Ten je obviněný z krádeže a porušování domovní svobody.

Odcizené věci potom prodával známým, kolemjdoucím, případně je nabídl k prodeji prostřednictvím internetového portálu, kde zinkasoval platbu, ale zboží zájemcům neposlal. V jednom případě u nákupního centra ve Zlíně přišel jako řidič do konfliktu s dalším řidičem, kterému před zraky jeho ženy a syna vyhrožoval zastřelením a držel přitom v ruce střelnou zbraň.

Škoda, kterou svým jednáním v celkem devíti případech způsobil, činí více než jeden milion korun. Kriminalisté muže zadrželi koncem minulého týdne, obvinili ho z něklika trestných činů a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval a muž je nyní stíhaný vazebně.