Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Policie & Hasiči

Hokejoví fanoušci řádili. Jeden hajloval, druhý kopl policistu

Dva opilí a agresivní fanoušci skončili v policejní cele po sobotním zápase mezi Zlínem a Vsetínem. Jednomu hrozí tři, druhému až čtyři roky ve vězení.


Autor: Policie ČR

Jednatřicetiletému muži z Jihomoravského kraje hrozí za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a za výtržnictví až tříletý trest odnětí svobody, v rejstříku trestů má tři záznamy. Muž v průběhu hokejového utkání opakovaně zvedl svoji pravici k nacistickému pozdravu.

Čtyřicetiletý muž z obce na Zlínsku potom může za násilí proti úřední osobě strávit za mřížemi až čtyři roky. V rejstříku trestů má tento muž jeden záznam. Při zákroku pořádkové jednotky chtěl udeřit pěstí a následně kopl do nohy jednoho ze zakročujících policistů.

Oba muži se ke svému jednání přiznali a vysvětlili, že bylo způsobené velkou konzumací alkoholu. Mladší z nich nadýchal 2,31 promile, starší 2,14 promile. Oba skončili v policejní cele.