Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

Otevírání pramenů se ponese v duchu první republiky. Akci zahájí koncert Anety Langerové

​Největší kulturní akce roku v Luhačovicích je doslova za dveřmi. Už o víkendu 10. - 12. května město ožije tradičním třídenním festivalem Otevírání pramenů, který symbolicky zahájí lázeňskou sezonu a oslaví příchod jara.


Autor: Město Luhačovice

Hlavními akcemi festivalu bude bezesporu nedělní slavnost svěcení pramenů. Návštěvníci se ale mohou těšit také na jarmark, přehlídku automobilových veteránů, koncerty, divadelní představení, historický kolotoč a mnoho dalších akcí.

„Letošní otevírání pramenů jsme pojali opět velkolepě a každým rokem se snažíme program něčím obohatit. Již nyní se těším na koncert Anety Langerové, který třídenní festival zahájí, dále na sobotu, která se ponese v prvorepublikové atmosféře,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák.

Během festivalu se budou moci návštěvníci setkat s obuvníkem Tomášem Baťou, který lázeňské město pravidelně navštěvoval, nebo s prvním československým prezidentem T. G. Masarykem. „Tito pánové se budou procházet po našem městě a určitě budou rádi konverzovat s kterýmkoliv z návštěvníků,“ pokračuje s nadsázkou Ležák.

V neděli je pak na řadě tradiční hřeb programu, kdy dojde na samotné svěcení pramenů v doprovodu folklorních souborů. „Tím vyzýváme, abychom měli opět bohaté prameny a Luhačovice byly tím, čím jsou. Plné pohody a lázeňství,“ dodal luhačovický starosta.

Samotný festival v pátek zahájí koncert Anety Langerové, která v letošním roce slaví dvacet let na hudební scéně. Sobota pak bude ve znamení historické atmosféry, kdy budou mít na Lázeňském náměstí návštěvníci možnost vidět projížďku na historických bicyklech, nebude chybět průvod v historických kostýmech nebo přehlídka veteránů. Na závěr festivalu si budou moci návštěvníci poslechnout hity Miroslava Žbirky v podání hudební skupiny Meki Tribut.

Veškeré informace o festivalu včetně kompletního programu a možností parkování najdete na novém webu www.oteviranipramenu.cz.