Nejnovější zprávy: Cenu starosty Vsetína získal postižený trenér mládeže Herda Boj s komáry v Otrokovicích nekončí. Letos pokračují v hubení larev

Byznys

Zlínská univerzita pořádá konferenci pro začínající podnikatele

Tradice otevřených konferencí, tedy tzv. „barcampů,“ se po 4 letech vrací zpět do Zlína. Tentokrát s podtitulem Zlínský Barcamp – podnikání (nejen) pro mladé a kreativní. Uskuteční se již 4. června 2022 na Fakultě managementu a ekonomiky (FaME) zlínské univerzity.


Autor: UTB Zlín

Jelikož je podnikání neodmyslitelně spjato se Zlínem a Tomášem Baťou, není náhodou, že právě zlínská univerzita společně s Technologickým inovačním centrem pořádají tuto akci věnovanou právě podnikání a kreativitě.

„Tak jako se Tomáš Baťa nevzdával, tak ani my se nevzdáváme a navazujeme na Baťovskou podnikatelskou tradici, kterou chceme dále rozvíjet, a podílet se tak na vytváření podnikatelského ekosystému ve Zlíně,“ říká docent Petr Novák z FaME.

Letošní ročník bude opravdu nabitý zajímavými jmény, která mají rozhodně k tématu podnikání či kreativity co říci. Návštěvníci si poslechnou podnikatelský příběh Johnyho Machetteho, influencera, freelancera na volné noze a konzultanta startupů v oblasti digitální komunikace. Dále také například Martina Bernátka, zakladatele Ovečkárny – nejrychleji rostoucího e-commerce projektu ve Zlínském kraji, Jiřího Hlavenku, dlouholetého podnikatele v oblasti informačních technologií a investora např. projektu KIWI.com či Václava Muchnu, zakladatele softwarové společnosti Y softnebo Eva Klabalové, která se úspěšně věnuje se svým projektem KAVE footwear udržitelnému a smysluplnému designu.

„Na Barcampu budou mít své místo ale i mladí podnikatelé, o svůj raketový vzestup se totiž podělí třeba podnikatel Václav Tomanec, který již ve svých 25 letech dobyl americké trhy v oblasti nástrojů pro online reklamu amerických a kanadských e-shopů, Vilém Vlašic - obyčejný kluka ze Zlína, který neobyčejně dobývá zahraniční trhy se svými arašídovými, mandlovými a oříškovými másly Lucky Alvin nebo umělecký fotograf Ladislav Rostaš, který vyrůstal v dětském domově a obrátil se mu svět díky Letnímu podnikatelskému kempu nadace ZET a již nyní ve svých ani ne dvaceti letech pořádá dobročinné akce se známými osobnostmi,“ popisuje docent Petr Novák.