Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Zlíňané si od pondělí opět nakoupí v tržnici Pod Kaštany

Zlínské tržiště Pod Kaštany se v pondělí 12. dubna opět otevře. Podmínkou je podle jednatele Technických služeb Zlín Pavla Simkoviče dodržování bezpečnostních pravidel a omezení sortimentu.


Autor: pixabay

Na oblíbeném tržišti ve Zlíně tak budou vyhrazena prodejní místa s odstupy nejméně 2 metry, k dispozici bude dezinfekce a nakupující se musí rozptýlit na ploše 15m² připadající na každou osobu.

Prodejci budou moci Pod Kaštany nabízet ovoce a zeleninu, květiny a jiné rostliny, osivo, semena, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu.

„Ihned, jakmile to situace dovolila, vytváříme podmínky pro místní zemědělce a pěstitele k prodeji lokálních produktů a také například sadby a osiva. Jsem velmi rád, že si budou moci občané Zlína zase nakoupit na tržišti a ne jen v hobbymarketech,“ uvedl Pavel Simkovič, zlínský radní a jednatel Technických služeb Zlín, které tržiště Pod Kaštany provozují.

Upozornil také, že i když se jedná o otevřený prostor, opatrnost je stále namístě. „Věřím, že se budou všichni řídit platnými předpisy a respektovat pravidla provozu na tržišti,“ klade důraz na bezpečnost Simkovič.