Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Aktuálně

​Řidiče ve Valmezu čekají od léta dopravní omezení

Řidiče projíždějící Valašské Meziříčí čekají od letošního roku dopravní uzávěry. Na začátku léta začnou silničáři s opravami úseku od křižovatky u Tesca po takzvaný turbokruháč a úsek mezi ulicemi U Nemocnice a železničním přejezdem na Drážkách.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Letos se bude jednat o první etapu opravy průtahu od okružní křižovatky u Tesca po takzvaný turbokruháč, tedy křižovatku s ulicí Rožnovská v délce 500 metrů. Druhý úsek dlouhý 1,5 kilometru se nachází mezi ulicí U Nemocnice a železničním přejezdem na Drážkách. K opravě povrchu by mělo dojít v termínu červenec – srpen, případně srpen – září, aby došlo k co nejmenšímu omezení dopravy. Provoz bude v opravovaných úsecích řízen kyvadlově,“ řekl ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

V roce 2025 opraví ŘSD zbývající část průtahu městem v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Rožnovská a U Nemocnice. Zároveň se budou muset řidiči připravit na ještě jedno významnější dopravní omezení. „Po celou stavební sezonu, tedy zhruba od března do listopadu 2025, bude uzavřen most přes Rožnovskou Bečvu, který je také součástí průtahu. Důvodem je jeho kompletní rekonstrukce, která bude spočívat v odstranění celé mostovky a vybudování zcela nové,“ navázal ředitel zlínské správy ŘSD. Státní podnik nyní ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí, dopravci a dalšími dotčenými orgány připravuje objízdné trasy. Karel Chudárek také připomenul, že ŘSD čeká už dva roky na vydání územního rozhodnutí na vybudování obchvatu města, které je v kompetenci Zlínského kraje.

„Tato situace nás vůbec netěší, jelikož ŘSD má připraveno vše nezbytné a celý proces se zasekl na kraji kvůli personálním problémům na dotčeném odboru. Podle posledních informací by se měly ledy konečně pohnout,“ zhodnotil situaci starosta Robert Stržínek. Pokud tedy letos získá ŘSD očekávané územní rozhodnutí, měla by stavba obchvatu začít v roce 2027 s dokončením o tři roky později.

Ředitel Zlínské správy ŘSD také zmínil trojici projektů, které se přímo i nepřímo dotýkají Valmezu. „I v těchto dnech pokračují práce na Palačovské spojce, která napojí Valašské Meziříčí na dálniční síť a dokončena má být v létě 2026. Zhruba v druhé polovině letošního roku bychom pak chtěli zahájit stavbu silnice I/57 Semetín – Bystřička s náklady 2,3 miliardy a také rozšíření křižovatky v Zašové s náklady 323 milionů korun. Stavební práce by měly v prvním případě trvat zhruba tři roky, v případě Zašové bude hotovo v horizontu dvou let,“ uzavřel Karel Chudárek.