Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Do Vsetína míří Slovenská strela. Otevírají tam nové nádraží

​Slavnostní otevření nového nádraží i budovy dopravního terminálu ve Vsetíně proběhne v pátek 3. května. Přijede Slovenská strela i Masarykův prezidentský vagón


Autor: Josef Pinc - Wikipedie

Začátek oslav, jichž se zúčastní ministr dopravy Martin Kupka, celé vedení Správy železnic a další vzácní hosté, je plánován na 12 hodin a začne na Náměstí Jarmily Šulákové. Poté se přítomní přesunou podchodem na první nástupiště a následně do nového dopravního terminálu.

„Srdečně zveme všechny Vsetíňany, abychom mohli společně prožít historický okamžik našeho města, symbolické otevření nádraží a faktické otevření budovy dopravního terminálu, tedy nové nádražní budovy. V ní současně odhalíme umělecký artefakt, vzdávající hold Josefu Sousedíkovi. Na oslavu máme přislíbeny dva historické vlaky-Slovenskou strelu a Masarykův prezidentský vagón,“ zve všechny starosta Jiří Čunek.

Po slavnostním aktu, který zpestří vystoupeními folklorní soubory Vsacan a Jasénka, bude nová budova dopravního terminálu uvedena do ostrého provozu.

Průběh akce bude ze svého mobilního studia živě přenášet Hitrádio Zlín od 13 do 14 hodin.

Slovenská strela i Masarykův prezidentský vagón budou na nádraží k zhlédnutí do 16 hodin.