Nejnovější zprávy: Propusťme dějiny na svobodu, říká k filmu o uherskohradišťské věznici režisér Jan Gogola mladší ​Cena pitné vody pro rok 2024 se na Zlínsku nezvedne ani o inflaci

Policie & Hasiči

Virtuální láska ji stála více než milion korun

Žena z Uherskohradišťska se zamilovala do amerického lékaře. I když ho znala pouze virtuálně, nezdráhala se mu poslat více než milion korun.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

S lékařem se seznámila začátkem loňského roku na sociální síti. Psal jí, že pracuje pod organizací „Lékaři bez hranic“ a má u sebe balíček s cennostmi, který by jí rád poslal. Samozřejmě nezapomněl zmínit, že jakmile opustí lékařskou misi, přijede za ní. Slova o lásce a společné budoucnosti zastínila jakékoliv pochyby.

Žena nejprve platila poplatky za balíček např. za clo, letištní poplatky atd. Následně posílala finanční částky na vyplacení onoho lékaře z mise, aniž by tušila, že se stala obětí podvodníka. Ten z ní stihl vymámit bezmála milion dvě stě tisíc korun.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až pětiletý trest.

Dopadení těchto podvodníků, kteří jsou mnohdy součástí organizované skupiny a disponují zahraničními účty, je velmi obtížné. Policisté proto varují, aby si všichni ve virtuálním prostředí počínali velmi obezřetně a odeslání finančních prostředků neznámým lidem pečlivě zvážili!