Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Sport

​Velké Karlovice budou v sobotu hostit Běhej Valachy, závodit může celá rodina

Sobota 22. října bude v beskydských Velkých Karlovicích patřit běžcům. V údolí Léskové, u hotelu Galik, se uskuteční tradiční závod Běhej Valachy, který je zároveň závěrečnou akcí letošního seriálu DATART Valachy tour. Pořadatelé opět připravili trasy nejen pro dospělé, ale také pro děti.


Autor: Resort Valachy

Zájemci se mohou stále ještě registrovat na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i v den závodu přímo na místě.

Hotel Galik, u nějž se závod koná, je obklopen terény jako stvořenými pro běhy různé náročnosti, ale nabízí i zázemí pro občerstvení, odpočinek či převlečení.

„Pro zdatnější běžce jsme připravili hlavní trasu 12 km s převýšením 350 metrů po ostrých beskydských trailech. Pro ostatní máme lehčí trať 7 km s převýšením 100 metrů. Kdo se při běhu rád kochá, ten se má opravdu na co těšit: na trase se střídají lesní pasáže s výhledy do krajiny, která je právě teď na podzim opravdu nádherná a hraje všemi barvami. Samozřejmě máme opět připravené i závody pro děti v sedmi věkových kategorií na vzdálenosti od 100 metrů až 1,8 km,“ láká hlavní organizátor Bohuslav Komín z pořádajícího Resortu Valachy. Vyhlášena bude i oblíbená horská KILPI prémie pro závodníky na dlouhé trase: odměna pro 33., 99. a 133. běžce na nejvyšším místě trasy Pod Vysokou. Na závěr pak vedle vítězů Běhej Valachy budou vyhlášeni i celkoví vítězové letošního seriálu.

Pro sportovce i jejich doprovod bude vedle občerstvení u hotelu Galik připravena i chill out zóna titulárního partnera DATART s odpočinkovými lehátky, skákacím hradem, soutěží Staň se mladým elektrospecialistou a fotokoutkem, dále také stánky partnerů a zábavný dětský program se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, dětskou elektronikou GoGEN Maxipes Fík nebo sportovní značkou Kilpi. Atraktivním zpestřením bude živé vysílání ze závodu, a to i na velkoplošné obrazovce u hotelu Galik. Celou akci včetně dětských závodů opět nasnímají kamery České televize pro reportáž na ČT sport.

Více: www.valachytour.cz