Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Sport

Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích se blíží

Namažte běžky, přibalte čelovku a vzhůru do Velkých Karlovic! Už v sobotu 3. února se tu uskuteční tradiční Noční stopa Valachy. A nezapomeňte vzít i děti, pro ně se chystají kratší závody ještě před setměním.


Autor: valachytour.cz

Noční stopa Valachy má opět start i cíl u karlovického hotelu Galik, v jehož útrobách se také můžete pohodlně převléknout, zahřát i občerstvit.

Děti závodí na kratších trasách ještě za denního světla od 16 hodin, po nich v 18 hodin nastoupí do stopy dospělí. „Start závodu nejen dospělých, ale i dětí je intervalový, což je pro všechny maximálně komfortní. Dospělí mají na výběr dvě distance – jeden okruh na 7,5 kilometrů nebo dva okruhy v délce 15 kilometrů. Závodí se klasickou technikou a u dospělých je povinnou výbavou čelovka,“ zdůrazňuje Bohuslav Komín, hlavní organizátor DATART Valachy tour a Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour.

A na co se ještě můžete při Noční stopě Valachy těšit? Třeba na setkání se zajímavou a inspirativní sportovní osobností. Startérkou Noční stopy Valachy totiž bude Eva Vrabcová Nývltová, trojnásobná účastnice zimní olympiády, jejímý největším úspěchem bylo skvělé 5. místo v roce 2014 v Soči. Eva se postaví i na start, takže s ní můžete poměřit síly. A ještě před tím, od 13 hodin, zve nejen účastníky závodu na krátké vyjetí ve stopě. Ideální příležitost potrénovat s osobou z nejpovolanějších a třeba od ní vyzvědět tipy k tréninku či technice.

Na své si na Noční stopě Valachy přijdou závodníci i jejich nesportující doprovod. Zábavu nabídnou stánky partnerů, soutěžní „ponožková“ výzva pro každého, u hotelu Galik bude on-line živé vysílání se záběry z trati, testování běžek YOKO nebo zábavní zóna s Datartem. Kdo ze závodníků bude potřebovat na místě servisovat a namazat běžky, může se zastavit na stánku HYRA SPORT.

Noční stopa Valachy je součástí sportovního seriálu DATART Valachy tour, který letos vstupuje již do svého 12. ročníku. Zahrnuje čtyři závody v různých disciplínách během všech ročních období: po běžkách bude následovat triatlon Valachy man (včetně kategorie XTERRA), maraton horských kol Bike Valachy a závod v terénním běhu Běhej Valachy. To vše v krásné přírodě a členitých terénech Velkých Karlovic a okolí. Součástí jsou vždy i dětské závody ve stejných sportovních disciplínách.