Nejnovější zprávy: Chemik za objektivem. ​Jan Salač proměnil hobby před pěti lety v profesi Sluneční lázně v Luhačovicích nabízí cvičení ve stylu vzduchoplavby

Aktuálně

Ve Vsetíně začíná lividace potkanů. Lidé mohou dávat tipy

Pravidelnou deratizaci veřejných zelených ploch spouštějí v těchto dnech ve Vsetíně. V případě zájmu může správce městské zeleně zprostředkovat kontakt na deratizační firmu i majitelům nemovitostí.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Deratizace zelených ploch, tedy hlavně sídlištní zeleně, probíhá na Vsetíně pravidelně dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim.

„V této souvislosti žádáme o spolupráci i obyvatele města. Pokud ve svém okolí registrují zvýšený pohyb potkanů či větší množství nor v blízkosti obytných domů, nechť mne informují na telefonním čísle 739 540 835 nebo prostřednictvím e-mailu petr.mikulik@mestovsetin.cz,“ uvedl správce městské zeleně Petr Mikulík s tím, že následně předá získané informace pracovníkům deratizační firmy, kteří v postižených lokalitách rozmístí otrávenou návnadu.

První termín pokládání nástrah je 17. října, další se uskuteční ve dnech 23. října a 3. listopadu.

Místa, kde budou nástrahy uloženy do nor, budou v jejich blízkosti označeny výstražnými nálepkami. Majitelé psů by si v těchto lokalitách měli dávat pozor na své čtyřnohé miláčky, aby nástrahu ze země nevyhrabali a nepožili.

V případě zájmu majitelů nemovitostí může Petr Mikulík rovněž zprostředkovat kontakt na deratizační firmu, u níž si mohou zájemci objednat deratizační služby například ve sklepech budov.