Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Ve Valašském Meziříčí Mikulášský trh bude. V pátek před zámkem

V pátek 3. prosince proběhne na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí tradiční Mikulášský trh s nabídkou vánočních produktů regionálních výrobců.

Ilustrační foto
Autor: Město Valašské Meziříčí

Oblíbená akce odstartuje v 8.00 a prodejci by měli své zboží nabízet až do 16.00. K dostání tak budou například výrobky s vánoční tématikou ze dřeva, skla, keramiky a proutí.

„Chybět samozřejmě nesmí baňky ani voňavé perníčky. Koupí malého dárečku pak budou lidé moci podpořit také místní chráněné dílny a zároveň tak udělat radost svým blízkým,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že: „Mikulášský trh tradičně navazuje na sérii našich pátečních farmářských trhů a letos tomu nebude jinak. Proběhne samozřejmě za dodržení všech platných hygienických nařízených a bez doprovodného programu. Prosíme návštěvníky, aby dodržovali rozestupy, využívali připravenou dezinfekci a chránili tak zdraví nejen své, ale i všech ostatních.“

Atmosféru blížících se Vánoc pak ve Valašském Meziříčí dokresluje přes 100 kusů svítících ozdob na sloupech veřejného osvětlení, ale například i na mostě v ulici Mostní či stromech před budovou České pošty. Rozsvítí se i vánoční stromy v místních částech Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota, Podlesí a kvůli rekonstrukci náměstí nově také na I. nádvoří zámku Žerotínů.