Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

Kroměřížské náměstí bude vánočně nazdobené, k vidění budou i ledové sochy

Kroměřížská radnice nazdobí svátečně Velké náměstí, kde nebude chybět ani slaměný betlém a ledové sochy. Na čtyřech místech města se navíc již tuto neděli rozzáří velké adventní svíce.


Autor: Město Kroměříž

„Rádi bychom alespoň takto přispěli k navození sváteční atmosféry a občanům, a hlavně dětem, zpříjemnili při jejich procházkách Vánoce, když už jim kvůli epidemii koronaviru a s ní souvisejícím rozhodnutím vlády nemůžeme předvést program, který jsme pro ně plánovali a dlouho pečlivě připravovali,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Na Velkém náměstí bude rozmístěna asi desítka stánků, které ale budou zavřené a budou tak pouze oporou pro světelnou výzdobu. „Bude ji tvořit stejně jako loni vstupní brána a uprostřed stánků velký světelný kužel, ze kterého se bude směrem ke stánkům rozpínat světelné nebe. Nasvícena bude také kašna a další světelné nebe ozáří slaměný betlém, který bude umístěný u Mariánského sloupu,“ poznamenala Marcela Nehodová z radničního odboru Útvar tajemníka.

Ledové sochy se na Velkém náměstí objeví od 11. prosince. „K sochám více prozradíme později. Zatím můžeme slíbit, že se děti budou moci vyfotit na velkém ledovém trůnu,“ dodala Nehodová.

Už v neděli 28. listopadu se Kroměříž promění ve velký adventní svícen. V 17 hodin se na náměstí Míru rozsvítí dva metry vysoká adventní svíce s vánočním stromem a ozdobami. Město s ohledem na opatření vlády proti šíření koronaviru nebude zbylé svíce rozsvěcovat každou další neděli a s doprovodným programem, jak plánovalo, ale svíce na Komenského, Masarykově a na Velkém náměstí rozsvítí také ještě během nedělního večera 28. listopadu.

Dům kultury v Kroměříži zatím zrušil akci Youtubeři v Kroměříži plánovanou na 4. prosince, neboť se jedná o show, kde se vystupující dostávají do blízkého kontaktu s publikem. Zrušil i dva závěrečné plesy tanečních, kde by limit účastníků překročil povolených 100 osob. „Ostatní akce zatím nerušíme, vládní nařízení jejich konání s omezeními, kdy se jich mohou účastnit lidé s dokončeným očkováním či prodělaným onemocněním covid-19, umožňují. Prosíme diváky, aby pro aktuální informace sledovali internetové stránky a facebook Domu kultury,“ řekl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Vánoční trhy nazvané Šťastné a veselé měly začít 10. prosince. Zahájit je měl videomapping a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny byly přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi. Po celých 13 dnů měl trhy měl doplňovat i kulturní program. Jeho zlatým hřebem měl být na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.