Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

​Nebezpečné torzo skeletu v Karolince šlo k zemi. Udělalo místo bytové výstavbě

Zchátralé torzo železobetonového skeletu za kulturním a informačním centrem v Karolince je už minulostí. Na začátku května jej poslali dělníci k zemi.


Autor: Město Karolinka

Kdysi spojovací krček mezi školkovými pavilony ve městě měl sloužit po regeneraci a transformaci jako venkovní galerie při muzeu sklářství. Toho se však stavba nedočkala a vedení radnice přikročilo k její likvidaci. „Museli jsme zvolit technicky složitější postup. Stísněnost prostoru a možnost poškození okolních budov byly v tomto ohledu problematickým faktorem,“vysvětlil starosta města, Libor Ptáček. Odstranění torza konstrukce tak vyšlo městskou kasu na téměř půl milionu.

Podle radního Vlastimila Rapanta, pověřeného investicemi a rozvojem města museli demolici torza provézt co nejrychleji. Kromě narůstajícího bezpečnostního rizika zde byl tlak od vlastníků pozemků v bezprostředním okolí, kteří zde plánují bytovou výstavbu. „V jednom případě se jedná o výstavbu třinácti bytových jednotek. V tom druhém, se pak bytová kapacita v Karolince rozroste o dalších třicet dva bytových jednotek. Po provedení těchto investic by se přístup k chátrajícímu skeletu uzavřel a byl by pro nás do budoucna problematický,“ vysvětlil radní Rapant.

Doplnil také, že demolice torza železobetonového skeletu je dalším rozplánovaným krokem směrem k rozvoji města a zlepšení kvality života jeho obyvatel.