Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Kultura

V zámku Lešná oživí Frankensteina

​Klasický hororový příběh o vědci, jemuž se krutě vymstí snaha přelstít smrt, nabídne divadelní představení Frankenstein, které se odehraje ve středu 16. srpna v historických komnatách zámku Lešná u Valašského Meziříčí.


Autor: Muzeum regionu Valašska

Frankensteina uvede v Lešné brněnské divadlo historie v pohybu Exulis. Představení podle slavného románu Mary. W. Shelleyové vypráví příběh mladého vědce Viktora Frankensteina, který při svém experimentu stvoří monstrum obdařené nadlidskou silou a mozkem génia. Tomu se podaří utéct z laboratoře a rozpoutá zlo, které Frankenstein musí zastavit.

Kulisami unikátního, 45 minut dlouhého představení budou přímo historické místnosti zámku. Publikum mezi nimi bude procházet, podle toho, kde se budou odehrávat jednotlivé scény. „Pro diváka je to velmi zajímavé, na druhou stranu musí být z tohoto důvodu omezen jejich počet. Aby se mohlo dostat na co nejvíce zájemců, odehraje soubor během večera hned čtyři představení, která budou začínat 19, 20, 21 a 22 hodin. Doporučila bych jim vstupenky koupit raději v předprodeji, abyste měli jistotu, že se na ně dostane v čase, o který mají zájem,“ upozornila kurátorka představení Zdeňka Višinková z Muzea regionu Valašsko.

Vstupenky za 250 Kč můžete zakoupit v úterý a středu (pondělí je zavřeno) v recepcích zámků Lešná u Valašského Meziříčí a Kinských ve Valašském Meziříčí. „Pro další informace k představení a případnou rezervaci si můžete zavolat na telefonní číslo 734 420 009. Pokud by se všechny vstupenky prodaly už v předprodeji, budeme o tom informovat na stránkách muzea www.muzeumvalassko.cz nebo na Facebooku Muzeum regionu Valašsko,“ doplnila na závěr Višinková.