Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

Divadlo v Lidovém domě opět nabídne bláznivý pudink Sluhy dvou pánů

Skvělé herecké výkony, originální kostýmy, salvy smíchu a na závěr ovace vestoje. Takový je Sluha dvou pánů v podání souboru Divadla v Lidovém domě (DvLd) ve Vsetíně. V pořadí už šestou reprízu nesmrtelné klasiky představí ve čtvrtek 25. dubna v 19 hodin na domácí scéně v DvLd.


Autor: DvLd Vsetín

Představení italského dramatika Carla Goldoniho znovu a znovu přivádí do vsetínského divadla diváky, kteří se nechají krmit bláznivým pudinkem klasiky neopakovatelného žánru komedie dell´arte.

Stejně jako řadu let Národnímu divadlu vládl v této hře Miroslav Donutil, ve Vsetíně nenechá bránice ani na okamžik v klidu vsetínský divadelní bard Pavel Rejman. „Přistupovali jsme k tomu s velkým respektem. Podle reakcí diváků se zdá, že se nám podařilo dát jim vše, co tato skvělá hra nabízí,“ říká vsetínský Truffaldino Pavel Rejman. S tím, že herci musí ve Sluhovi dvou pánů zapomenout na klasické divadelní postupy a jít cestou pouličního divadla.„Je to pro nás náročné, ale o to víc si to užíváme,“doplnil Pavel Rejman.

Sluha dvou pánů ve Vsetíně přináší divákům velkolepou podívanou, ve které své herecké umění předvádí kromě Pavla Rejmana také Petr Štíva, Mirka Kocůnová, Pavel Koňařík, Tomáš Koňařík, Jiří Trezner, Míla Dümlerová, Kateřina Pruknerová, Dagmar Pavloušková a Jiří Buš.

Vsetínský Sluha dvou pánů má kromě postav, které vetkl do příběhu Carlo Goldoni také jednu postavu ze současnosti. Tou je tajemný DJ, který nejenom řídí hudební vložky představení, ale plní i funkci jakéhosi pána boha, ke kterému se Truffaldino občas modlí. Jeho představitelem je Ondřej Žilák.