Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Strážníci rozdávali chodcům reflexní prvky

Strážníci ve Valašském Meziříčí rozdávali u přechodů pro chodce reflexní pásky a prvky dětem a chodcům. Preventivní akce s názvem Být viděn se konala koncem minulého týdne.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Ve čtvrtek po sedmé hodině ranní stáli u přechodů na ulicích 1. máje, Králova, Vsetínská, Šafaříkova, Sokolská a U Nemocnice strážníci a preventisté Městské policie Valašské Meziříčí.

Zejména dětem mířícím v tomto čase do škol, ale také dalším chodcům rozdávali reflexní pásky a prvky. Je důležité lidem stále připomínat pravidlo – Být viděn. Akci jsme navíc záměrně naplánovali před jarními prázdninami, během nichž se děti častěji pohybují sami kolem silnic,“ přiblížila smysl preventivní akce Soňa Valchářová, vedoucí odboru dopravně správních agend radnice.

„Dlouhodobě patří chodci mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. Proto je moc dobře, že se Komise BESIP spolu s našimi strážníky pravidelně zaměřuje na osvětu a také zviditelnění zejména dětí při pohybu kolem komunikací a jejich přecházení,“ navázala místostarostka Zdislava Odstrčilová a dodala: „Preventivní akce Být viděn také přispívá k naplňování takzvané Vize nula a naší strategie bezpečnosti silničního provozu na roky 2021-2030. Jejím hlavním heslem a cílem je: Valašské Meziříčí – město bez závažných dopravních nehod.“

Nákup reflexních prvků finančně podpořil Zlínský kraj.