Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

Kroměřížské kostely se opět otevřou návštěvníkům města

Církevní památky v Kroměříži budou i v letošní turistické sezoně přístupné pro návštěvníky města. Radnice opět podpořila projekt Otevřené brány, jehož cílem je zpřístupnění umělecky a historicky cenných kostelů veřejnosti.


Autor: Město Kroměříž

„Město i letos počítá v rozpočtu s částkou 120 tisíc korun na podporu tohoto projektu, který obohacuje turistickou nabídku v Kroměříži. Peníze budou tradičně využity na honoráře průvodců, kteří jsou návštěvníkům v jednotlivých kostelích k dispozici zdarma,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Farnost svatého Mořice otevírá návštěvníkům dva objekty – kostel sv. Mořice na Stojanově náměstí a kostel sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí. Kroměřížská farnost Panny Marie pak v rámci projektu Otevřené brány zpřístupňuje kostel Nanebevzetí Panny Marie ve spodní části Riegrova náměstí. Kostely jsou veřejnosti přístupné zdarma a otevřené jsou v květnu a v září vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích, v letních měsících, tedy od června do konce srpna, jsou k dispozici vždy od úterý do neděle a také o státních svátcích.

Kroměřížská radnice se do projektu zapojuje dlouhodobě. V letošním roce uvolnila pro farnost sv. Mořice dotaci 80 tisíc korun a pro farnost Panny Marie finanční podporu ve výši 40 tisíc korun.

Projekt Otevřené brány každoročně nabízí možnost navštívit a seznámit se s historií a zajímavostmi významných sakrálních památek v celém Zlínském kraji. Kromě jednotlivých měst se na jeho financování podílí také Zlínský kraj. Více informací o projektu je na internetových stránkách https://otevrenebrany.cz/.