Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Policie & Hasiči

​Začala cyklistická sezona. Havaroval kolař i řidička koloběžky

O víkendu na Zlínsku havaroval cyklista i řidička koloběžky. Opilému cyklistovi spadla při jízdě čepice, žena na koloběžce nezvládla řízení.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

V neděli krátce před devatenáctou hodinou havaroval na ulici Štefánikova ve Zlíně padesátiletý cyklista pod vlivem alkoholu. Důvodem havárie byla čepice, která cyklistovi při jízdě spadla z hlavy a za níž se otočil. Při brždění potom přepadl přes řídítka na vozovku. Nadýchal více než dvě promile. Záchranáři ho se zraněním převezli do nemocnice.

V sobotu před půlnocí ve Žlutavách u Napajedel havarovala při jízdě na elektrické koloběžce pětačtyřicetiletá řidička. Tak tuto ženu odvezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Zda byla pod vlivem alkoholu, ukáže až lékařské vyšetření.

Ani jeden z řidičů neměl při jízdě nasazenou ochrannou přilbu, která by mohla jejich zranění zamezit nebo ho alespoň zmírnit.