Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Aktuálně

Obce budou znovu soutěžit o nejlepší web. Vítězové získají peněžní dar

Potřiadvacáté vyhodnotí Zlínský kraj nejlepší webové stránky měst a obcí v regionu. Do soutěže Zlatý erb se mohou hlásit do 23. dubna. Vítězové jednotlivých kategorií získají peněžní dar a postupují do celostátního kola.

Zástupci města Valašské Klobouky převzali vloni v krajském kole soutěže dvě hlavní ceny
Autor: Zlínský kraj

Účast v soutěži Zlatý erb je zdarma. „Jejím cílem je podpořit a motivovat městské a obecní úřady ke zlepšování komunikace s občany prostřednictvím webových stránek a elektronických služeb,“ uvedl za Krajský úřad ve Zlíně Jan Vandík.

Symbolické prvenství zatím stále patří obci Zádveřice-Raková a městu Valašské Klobouky, jehož vedení vloni převzalo ceny hned za dvě kategorie. Letošní ročník vyhlašuje Zlínský kraj se spolkem Český zavináč a rozdělení hlavních cen zůstává stejné. Stejně jako každý rok se budou hodnotit nejlepší webové stránky obce, nejlepší webové stránky města, třetí kategorií je pak Smart City a nejlepší elektronická služba.

V celostátním kole, kam postupují vítězové krajských kol, bude udělena také Cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, kde mimo měst a obcí mohou soutěžit i kraje, organizace turistického managementu a turistické atraktivity jako jsou hrady a zámky, volnočasové areály či muzea.

Co je nutné pro účast v soutěži udělat? Stačí vyplnit formulář přihlášky zveřejněný na webu soutěže Zlatý erb a ten zaslat do 23. dubna na Krajský úřad ve Zlíně. O výsledcích soutěže bude v následujícím období kraj informovat.

Po dobu soutěže Zlatý erb byla v celostátních kolech úspěšná celá řada měst a obcí ze Zlínského kraje. Mimo jiné obce Pozlovice, Osvětimany, Tlumačov, Pravčice, Otrokovice i Vsetín.