Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Na náměstí v Otrokovicích vyroste umělé kluziště

Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. První bruslaře přivítá již v pátek 3. prosince.


Autor: Město Otrokovice

Za myšlenkou adventního bruslení stojí otrokovická starostka Hana Večerková. „Tento nápad jsem nosila v hlavě již dříve a v loňském roce se jej podařilo prosadit a realizovat. Když jsem na náměstí viděla šťastné děti a spokojené rodiče, bylo mi jasné, že začínáme s novou tradicí,“ hodnotí loňský první ročník „Adventního bruslení“ starostka.

Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit od 3. prosince do 3. ledna 2022. Pro veřejnost bude návštěva kluziště zdarma. Oproti loňskému roku si návštěvníci polepší, kluziště bude větší – o deset metrů delší a dva širší, o celkových rozměrech 30x12 metrů. Radnici vyjde zajištění kluziště na 413 tisíc korun.

Pokud to situace dovolí, bude na místě připraven i stánek s občerstvením, ve kterém nebudou chybět nápoje pro zahřátí. Pro děti bude přiopraven horký čaj a pro dospělé svařené víno či vánoční punč. Po celou dobu bruslení budeme také prodávat stylové plechové hrníčky s vyobrazením Společenského domu v zimní atmosféře. V Turistickém informačním centru pak budou k dispozici i kalendáře města pro rok 2022 v nástěnné, stolní i kapesní podobě,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Návštěvníci budou muset dodržovat všechna aktuální vládní protipandemická opatření. „Věřím, že stejně jako v loňském roce si bruslení všichni užijí a rodiny spolu příjemně stráví volný čas v adventu i době mezí svátky,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.