Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku slaví letos třicátiny

Valaši začali s přípravami v pořadí už 30. ročníku Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV). Oblíbená akce je naplánována na první polovinu července. Zájemci se ale mohou přihlašovat už teď.


Autor: Město Vsetín

„Pandemická situace se sice v současnosti nevyvíjí příznivě, nechceme však zabrzdit přípravy všech akcí,“ poznamenal starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL). S tím, že se organizátorům podaří akci uspořádat i v případě určitých omezení vládou. „Těmi jsme samozřejmě připraveni se řídit,“ dodal.

Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku se každoročně účastní turisté z celé republiky i ze zahraničí. „Jubilejní 30. ročník pořadatelé původně připravovali na loňský rok, z důvodu pandemie koronaviru jej však museli odložit,“ uvedla mluvčí města Jana Raszková.

Organizátoři MTTV tak mají už nyní jasno, kam se účastníci akce společně podívají. Na programu jsou túry k pramenům Bečvy, hřebenovky Javorníků, Strážovské vrchy na Slovensku, Pustevny nebo Prženské paseky. Chybět nebude ani návštěva tradiční dřevěnice se sušírnou ovoce ve Vsetíně Rokytnici, která byla vyhlášena Lidovou stavbou Zlínského kraje za rok 2019. „V rámci každého dne budou vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ přiblížila za organizátory akce Lenka Kováčová.

Pokud to pandemická situace dovolí, 30. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku se uskuteční 10. – 17. července.