Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Aktuálně

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 594 dětí

Antonín, Ondřej, Vojtěch, Rozálie, Nela, Viktorie. To jsou vybraná jména některých z 594 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 286 děvčat a 308 chlapců.


Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla v minulém roce ta tradiční česká, která si stále drží svou oblibu. „U dívek se nejčastěji dávala jména jako Anna, Barbora, Natálie, Tereza, Sofie, mezi jmény chlapců dominoval Jakub, Tomáš, David, Dominik nebo Jan,“ prozradila Kateřina Frkalová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, s tím, že nejvíce dětí se narodilo v měsíci srpnu, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 61 novorozenců. Bohatý byl také podzimní měsíc listopad s 58 narozenými dětmi.

Rodiče rovněž dávali svým potomkům i nezvyklá jména. U děvčat to byla v roce 2023 například Leticie, Malie, Gréta, Chiara, Rachel nebo Yasemin. U chlapců pak Ares, Matteo, Gustav, Nathaniel, Timotej nebo Kilián.

Prvním miminkem roku 2024 se stala holčička Margareta, která se narodila na Nový rok ráno v 7:24 hodin, s hmotností 3 620 gramů. Její maminka přijela do valašskomeziříčské nemocnice jako prvorodička rodit z Rožnova pod Radhoštěm. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, nebo Hranic.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, aromaterapii, možnost prohlídky porodního sálu, přednášky na téma porodu, zázrak kojení či péče o novorozence, ale také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 14 lůžek. Výrazně roste procento rodičů se zájmem o nadstandardní pokoje, kde prožijí společně první dny se svým miminkem. Bonding na porodním sále a rooming-in na oddělení šestinedělí je již samozřejmostí.