Nejnovější zprávy: Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy Tři desítky lidí ze Zlínského kraje bojují s kovidem. Hejtmanství nabádá k očkování

Aktuálně

Dětské oddělené vsetínské nemocnice omezuje dočasně svůj provoz

Vsetínská nemocnice hlásí vysokou nemocnost personálu na Dětském oddělení. Kvůli tomu omezuje od pondělí 11. října 2021 provoz ambulantního a lůžkového oddělení na dobu čtrnácti dnů.

Ilustrační foto
Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Nemocnice hlásí, že po dobu omezení bude zajištěna péče o dětské pacienty po úrazech i v dalších akutních stavech. Provozu porodnice se opatření nijak nedotknou.

Tuto dobu pak využije na malování a drobné opravy oddělení. „Plánovaná revitalizace dětského oddělení zahrnuje malování, úpravu elektroinstalace a další drobné úpravy, které vidíme jako nezbytné pro spokojenost našich malých pacientů,“ říká náměstek pro léčebnou péči Martin Metelka.

Pacienti, kteří budou vyžadovat ošetření z důvodu úrazu či dalších akutních chirurgických onemocnění, budou ošetření na chirurgické ambulanci.

Novorozenecká stanice je zajištěna dětským lékařem v ústavní pohotovostní službě.

V případě závažných zdravotních potíží, kdy bude přivolána záchranná zdravotní služba (RZP), budou děti převáženy do Krajské nemocnice T. Bati.

S běžnými zdravotními problémy se rodiče mohou obrátit také na dětskou pohotovost, která bude z důvodu omezení dětského oddělení prodloužena. V pracovní dny bude zajištěna od 17.00 do 22.00 hodin, v sobotu a neděli od 8.00 do 22.00 hod.