Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Kroměřížská nemocnice rekonstruuje porodní sály. Lékaři chtějí, aby se maminky cítily jako doma

Budoucí maminky v těchto dnech stráví svůj čas na oddělení šestinedělí, včetně porodu. Rekonstrukce porodních sálů potrvá přibližně do začátku příštího roku. Porodnice bude mít poté k dispozici tři moderní oddělené komfortní porodní boxy s komplexním zázemím.


Autor: Nemocnice Kroměříž

Největší investiční akce letošního roku byla před několika dny zahájena v Kroměřížské nemocnici a.s. Velkých změn doznají tamní porodní sály, jejichž modernizace vyjde na asi 12 milionů korun.

Cílem rekonstrukce je vybudování moderních porodních sálů, které budou svou skladbou evokovat domácí prostředí.

„Již dnes v naší porodnici maximálně podporujeme přirozený porod a máme maximální snahu ženám co nejvíce evokovat domácí prostředí, zajistit vysokou míru individualizace a soukromí při porodu. A věříme, že jakmile bude rekonstrukce hotová, komfort připomínající domácí prostředí bude ještě větší,“ uvedl primář oddělení Lukáš Vacula.

Ačkoli byly stavební práce zahájeny před několika dny, provoz porodnice se rozhodně nezastavil.

„Veškeré zázemí jsme přestěhovali na oddělení šestinedělí, kde maminky v tuto chvíli stráví celou dobu svého pobytu - od příjmu, přes porod až po propuštění. Na oddělení jsou přesunuty porodní boxy a jsou k dispozici s veškerým potřebným zázemím, takže se maminky nemusejí obávat, že se budou pohybovat na staveništi. Chybí pouze relaxační vana,“ vysvětlil primář Gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula s tím, že k dispozici zůstává pro následující pobyt také nadstandardní pokoj.

Rekonstrukce se nedotkne ani možnosti takzvaného bondingu, který samozřejmě i nadále probíhá, samozřejmostí je také doprovod maminky u porodu.

„Císařské řezy probíhají také beze změn a i u nich platí, že je bonding možný,“ doplnil Vacula.

Jedinou změnou aktuálně je, že maminky k porodu nepřicházejí na porodní sály, ale na oddělení šestinedělí, kde se jich ujme porodní asistentka a buď maminku uloží přímo na porodní box, anebo případně na observační pokoj do doby, než se porod rozběhne.

Do rozsáhlých stavebních prací, které potrvají přibližně pět měsíců, nemocnice investuje asi 12 milionů korun. V rámci projektu získá porodnice tři oddělené komfortní porodní boxy s komplexním zázemím pro maminku a její doprovod.