Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

​Děti z Valašského Meziříčí si vyzkoušely nové dopravní hřiště

Hřiště se dá rozložit a podle potřeby přemístit. Od března bude dětem na koloběžkách a odrážedlech přístupné v areálu Střediska volného času Domeček.


Autor: Město Valašské Meziříčí

„Dopravní výchova je nedílnou součástí aktivit, které v rámci vedení města podporujeme a zabýváme se jimi také v naší Komisi BESIP. To byl hlavní důvod, proč jsme záměr Domečku na pořízení mobilního dopravního hřiště podpořili částkou 100 tisíc korun,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová s tím, že zbývajících 60 tisíc Kč uhradilo SVČ Domeček z vlastních zdrojů.

„Věřím, že nové hřiště najde široké využití a díky snadné manipulaci vhodně doplní aktivity organizované na našem dopravním hřišti v ulici Záhumení,“ navázala místostarostka.

Novinku si děti poprvé vyzkoušely na přelomu ledna a února během projektového Týdne s BESIPem v tělocvičně valašskomeziříčského střediska volného času.

„Hřiště se dá jednoduše rozložit a podle potřeby přemístit. Od března tak bude zejména nejmenším dětem na koloběžkách a odrážedlech přístupné v areálu Domečku. Vhodné je například také pro dopravní výuku žáků základních škol,“ popsala výhody Lenka Bírešová, zástupkyně ředitele SVČ Domeček Valašské Meziříčí.

Fotogalerie