Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Aktuálně

Děti vyzdobily lesopark v Brumově-Bylnici barevnými ptačími budkami

S nápadem přišla na začátku března tamní radnice. V době pandemie oslovili pracovníci města místní děti a poskytli jím deset ptačích budek. V minulých dnech je ozdobily barvami a teď už visí v lokalitě podél Brumovky.


Autor: Město Brumov-Bylnice

"Chtěli jsme, aby prostor dostala dětské fantazie. Aby každá budka získala originální podobu předtím, než se rozvěsí na stromy v lesoparku," řekla tajemnice sekretariátu radnice Hana Schnarr.

Dětem podle ní stačilo několik dní, aby ze sýkorníků a rehkovníků vytvořily pestrobarevné domovy pro ptáky. "Kytičky, duha, vesmír, ptáčci, puntíky, proužky, včelky i čert - kolik budek, tolik různých námětů na nové obydlí pro několik druhů ptáků v lokalitě podél řeky Brumovky," uvedla Hana Schnarr.

Za každou přinesenou budku dostali malí výtvarníci balíčkem sladkostí. "Dětem a jejich rodičům za účast na akci děkujeme. Pokud si lidé budou chtít budky prohlédnout, musí vyrazit dřív, než se stromy zazelenají. Prozatím jsou dobře viditelné," dodala tajemnice sekretariátu.

Akce se podle ní uskutečnila v rámci projektu lesoparku, který se nachází podél cyklostezky v blízkosti sportovního a rekreačního areálu.

Nutno dodat, že budky městu Brumov-Bylnice poskytl Český svaz ochránců přírody - Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice. Děti měly k dispozici 8 sýkorníků a 2 rehkovníky.

Fotogalerie