Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Byznys

​Zlínský kraj zná své podnikatelské šampióny

IBM Firma roku 2021 Zlínského kraje se jmenuje SATTURN HOLEŠOV a zabývá se elektronickými komunikacemi a informačními technologiemi ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Zlínského kraje získala Eva Klabalová, která se věnuje obuvnictví.


Autor: Zlínský kraj

„Měla jsem v továrně štěstí na skvělé lidi, kteří mi velmi pomohli. Výsledkem jsou tenisky vyráběné lokálně ve Zlíně, s pomocí existujícího strojního vybavení, ze zbytkových a odpadních materiálů,“ říká vítězná živnostnice Eva Klabalová.Sama studovala design a technologii obuvi nejen v České republice, ale také v zahraničí. Své zkušenosti ze zahraniční pracovní praxe využívá v lokálním měřítku v tuzemsku. S cílem zlepšit obuvnický průmysl, zefektivnit zajeté výrobní postupy, zlepšit ekonomickou situaci v regionu a udržet zde kvalifikované pracovníky. Současným cílem je vyrábět udržitelně takové produkty, aby jejich výroba měla minimální dopad na životní prostředí a minimalizovala se uhlíková stopa. Díky inovativní technologii zpracování je každá teniska barevným unikátem. Proto si je zákazník zcela jist, že má na nohou originál, který nemá nikdo jiný.

Stříbro bere kominík Radim Míča. Na třetí příčku se probojovala Marcela Hrubošová vzdělávající děti a dospělé v oblasti financí a podnikání.

Vítězná firma SATTURN HOLEŠOV působí zejména v oboru elektronických komunikací a informačních technologií ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí, které kladou důraz na zadržování vody v krajině a snižování znečištění vod povrchových i podzemních nekontrolovaným vypouštěním odpadních vod z bodových zdrojů. V oblasti elektroinstalací je ověřeným dodavatelem veřejného osvětlení a fotovoltaických systémů. Rodinný podnik působí na českém trhu již od roku 1992. „Hnacím motorem jsou pro nás od prvopočátku naše vize, které se nám úspěšně krok za krokem daří překlápět do reality,“ říká jednatel společnosti Jaromír Tomšů. V současné době udává firma celorepublikový trend v oblasti decentrálního čištění odpadních vod s telemetrickým řídicím systémem na venkově a v odloučených místních částech měst, kde je ekonomicky neefektivní budovat centrální kanalizační systémy.

Druhé místo mezi firmami obsadila společnost REMERX zabývající se výrobou ráfků. Bronzový stupínek patří společnosti Walmag Magnetics, která vyvíjí a vyrábí magnetické systémy určené k manipulaci při obrábění.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění ve Zlíně získal Jaroslav Stržínek zabývající se montáží doplňků do osobních, dodávkových vozidel a traktorů.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

Slavnostního předání cen se zúčastnil také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který uvedl: „Jako hejtman hodně cestuji po kraji a díky tomu vidím, kolik jedinečných podnikatelských příběhů u nás máme. Vy, co jste dnes zde, tedy úspěšní podnikatelé, jste pro nás všechny velkou inspirací a já vám za to děkuji a zároveň přeji hodně zdaru do vaší další činnosti.“

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Zlínského kraje:

1. SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. – elektronické komunikace a informační technologie ve spojení s projekty v oblasti ochrany životního prostředí (Holešov)

2. REMERX s.r.o. – výroba ráfků (Lipová)

3. Walmag Magnetics s.r.o. – vývoj a výroba magnetických systémů určených k manipulaci při obrábění (Kroměříž)

MONETA Živnostník roku 2021 Zlínského kraje:

1. Eva Klabalová – obuvnictví (Holešov)

2. Radim Míča – design a výroba oblečení (Valašské Klobouky)

3. Marcela Hrubošová – vzdělávání dětí a dospělých v oblasti financí a podnikání (Staré Město)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Zlínského kraje:

Jaroslav Stržínek – montáž doplňků do osobních, dodávkových vozidel a traktorů (Vsetín)