Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Byznys

Zlínská rodinná firma Dudr Tools plánuje rozšíření výroby. Zahájila výstavbu nové haly

Výrobce pilových pásů, společnost Dudr Tools, zahájila stavbu nové výrobní haly v Sazovicích u Zlína. Plánuje rozšíření svých výrobních kapacit, posílení vývoje i vytvoření nových pracovních míst. Celková výše investice se bude pohybovat kolem 55 milionů Kč. Hala by měla být dokončená na jaře roku 2022.


Autor: dudr tools

Rodinná strojírenská firma Dudr Tools, která patří v současné době mezi světovou špičku v oblasti výroby a servisu pilových pásů, dnes ve svém výrobním areálu započala výstavbu nové haly. Ta by zde měla do jara příštího roku vyrůst na ploše 2000 m² a navýšit tak dvojnásobně stávající výrobní prostory firmy. „Naším záměrem je kromě zvýšení stávající kapacity výroby a zlepšení logistiky, také vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity v oblasti konstrukce strojů, které by v budoucnu mělo přispět k zajištění vyššího podílu robotizace v naší firmě,“ uvedl majitel firmy Tomáš Dudr, který se sám aktivně podílí na vývoji inovativních technologií pro firmu.

V současné době společnost Dudr Tools zaměstnává 97 pracovníků a tento týden jejich počet dosáhne rovné stovky. Od rozšíření výroby si slibuje také zvýšení atraktivity pro nové uchazeče a zlepšení podmínek pro stávající zaměstnance v podobě možnosti volby přejít ze třísměnného provozu na dvousměnný.

„Vyrábíme pilové pásy a zajišťujeme jejich servis pro více než 1 600 firem v dřevozpracujícím průmyslu u nás i ve 40 zemích po celém světě a poptávka se neustále zvyšuje,“ vysvětluje výkonný ředitel Ondřej Turecký a dodává: „Jako řada jiných firem v regionu se už delší dobu potýkáme s nedostatkem pracovníků ve výrobě. Nenecháváme nic náhodě, pracujeme na náboru a nabízíme uchazečům atraktivní benefity i zajímavý výdělek. V souvislosti se zahájením provozu v nové hale ale budeme potřebovat o dalších 15 procent zaměstnanců navíc napříč různými dělnickými profesemi.“

Výše investic spojených s výstavbou, vybavením a úpravami okolí pozemků nové haly se bude pohybovat kolem částky 55 milionů korun. Výstavba haly by měla být ukončena v březnu příštího roku s tím, že v průběhu dubna zde plánuje společnost Dudr Tools zahájit zkušební provoz.

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65% produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2020 byl roční obrat firmy 128 mil. Kč. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého v loňském roce investovala částku přes 12 mil. Kč.