Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Aktuálně

Zlínská nemocnice přebírá covidové pacienty z dalších přetížených krajů

Pracovníci zlínské nemocnice přijímají na svá covidová pracoviště také pacienty ve vážném stavu z jiných krajů Česka. Magazín Patriot o tom o víkendu informoval mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně Egon Havrlant.


Autor: Egon Havrlant

Jenom v minulém týdnu byli na lůžka ARIM ve zlínské nemocnici přijati hned dva pacienti na umělé plicní ventilaci z Královéhradeckého kraje a to z nemocnic v Trutnově a Rychnově nad Kněžnou. „Naposledy to byl v pátek odpoledne pětasedmdesátiletý muž, který k nám byl přepraven leteckou záchrannou službou z Teplic v přetíženém Ústeckém kraji,“ uvedl Tomáš Gabrhelík, krajský koordinátor intenzivní péče a primář Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM) KNTB ve Zlíně.

Překlady pacientů z ostatních nemocnic v kraji do zlínské nemocnice přitom podle Gabhelíka probíhají každý týden. Doplnil také, že jednoho pacienta z Ústeckého kraje přijímala v tomto týdnu i nemocnice ve Vsetíně.

V posledních čtyřech týdnech se počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v KNTB ve Zlíně drží zhruba na polovičních číslech ve srovnání s vrcholy pandemie, kterými zdravotnické zařízení procházelo v listopadu a v lednu.

Na čtyřech covidových stanicích v kraji pečují v těchto dnech zdravotníci o téměř osmdesát pacientů. Na takzvaných intenzivních lůžkách pak leží 16 pacientů ve vážném stavu.