Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

​Vyšetřit na protilátky covidu se mohou zájemci i ve Vsetíně

Chcete mít jistotu, že máte ochranné protilátky proti Covid-19? Toto vyšetření teď nově nabízí také Vsetínská nemocnice. Časopis Patriot o tom informovala mluvčí nemocnice Lenka Plačková.


Autor: Vsetínská nemocnice

„Jedná se o sérologický test z žilní krve, který není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění,“ upozornila mluvčí. Vyšetření podle ní není určeno pro pacienty, kteří právě onemocnění prodělávají. Test je vhodné absolvovat nejdříve za tři týdny po odeznění příznaků infekce.

„Odběry se provádí pouze jednou týdně, a to vždy ve středu od 9 do 14 hodin, v prostorách oddělení klinické biochemie v pavilonu O,“ upřesnila. Zájemce pak podle ní jednoduše v odběrové ambulanci v prvním patře obdrží žádankou, kterou na místě vypíše. Pak následuje odběr krve a úhrada na pokladně v přízemí budovy ředitelství. Poplatek dělá 600 korun.

„Výsledek vyšetření obdrží klient následně vždy v pátek, a to buď v tištěné podobě u výdejního okénka oddělení lékařské mikrobiologie v pavilonu K, nebo telefonicky po sdělení předem stanoveného komunikačního hesla,“ doplnil informace primář oddělení lékařské mikrobiologie Vsetínské nemocnice Jan Tkadlec.