Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Aktuálně

​Ve Zlínském kraji se budou moci zájemci očkovat proti covid-19 i bez registrace

Ve Zlíně, v Luhačovicích a v Uherském Hradišti bude možné se od středy 21. července nechat očkovat proti covid-19 bez předchozí registrace.


Autor: pixabay

Hned tři očkovací místa ve Zlínském kraji umožní zájemcům od středy 21. července nechat se očkovat proti onemocnění covid-19 bez provedení předchozí registrace.

Bez objednání se budou moci lidé nechat očkovat ve Zlíně v PSG aréně, v Luhačovicích v IVF Czech Republic s.r.o. (Zdravotní středisko) a v Uherském Hradišti v Medical Plus, s.r.o. (budova Residence Hradební, naproti OD Billa).

Do dalších očkovacích míst bude i nadále potřeba registrace, kterou lze jednoduše provést přes odkaz https://registrace.mzcr.cz/.

Očkovací místa, která budou očkovat zájemce bez objednání, budou využívat vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson.

„Vakcína Johnson má tu výhodu, že stačí jen jedna dávka. Lidé tedy přijdou a během jednoho dne mohou mít ukončené očkování. U vakcíny od Pfizeru jsou nutné dvě dávky, které se podávají s 21 denním odstupem, k očkování touto vakcínou budou zájemci zaregistrovaní na místě,“ upřesnil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Očkovat bez registrace se bude v čase od 8 do 15 hodin. „Prosím, aby lidé využívali tento čas. V případě pozdějšího příchodu budou zájemci naočkovaní, ale je nutné počítat s tím, že přednost budou mít registrovaní. Chceme zabránit dlouhým frontám a zajistit, pokud možno, plynulé očkování pro všechny zájemce,“ dodal hejtman Zlínského kraje.

Celkový počet podaných vakcín ve Zlínském kraji je k 18. červenci 502 391, z toho 229 335 lidí už má ukončené očkování.

Proti covid-19 se mohou očkovat zájemci už od 12 let. U osob do 15 let je u očkování nezbytná přítomnost zákonného zástupce. Starší 16 let nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním.