Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

​Ve Zlínském kraji má ukončené očkování proti covid-19 přes 200 tisíc osob

Celkový počet podaných vakcín ve Zlínském kraji je k 14. červenci 487 825, z toho 218 135 lidí už má ukončené očkování. Dalších 5 628 osob se přihlásilo k očkování do některého z 8 očkovacích míst v kraji.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Na očkování zájemci po provedení registrace aktuálně budou čekat 2 až 7 dní. "Lidé, kteří se nenaočkují, budou muset i nadále podstupovat preventivní testy a je možné, že ty budou od září zpoplatněny,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

S platností od 15. července se odstup mezi první a druhou dávkou očkování proti covid-19 zkracuje z dosavadních 34 na 21 dní. Termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už byly očkovány první dávkou.

Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou. Změna se týká jen očkování vakcínou od firem Pfizer/BioNTech, u Moderny zůstává rozestup 25 až 35 dní, u AstraZeneky 90 dní. U vakcíny Johnson & Johnson se podává jen jedna dávka.

Zlínský kraj hledá způsob, jak dostat očkování blíže lidem také v odlehlých částech kraje. „V 15 obcích je proočkovanost obyvatel nižší než 40 procent a je to i tím, že v odlehlejších oblastech našeho kraje může být cestování do očkovacích center komplikované. Mezi možnými variantami, jak těmto obyvatelům očkování usnadnit, je očkování mobilními týmy nebo praktickými lékaři,“ informoval Jiří Lučan, krajský koordinátor očkování proti covid-19.