Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Aktuálně

Ve vsetínské nemocnici podávají proti kovidu monoklonální protilátky

Novým způsobem léčby a prevence onemocnění COVID-19 představuje aplikace monoklonálních protilátek REGN-COV2. Ve Vsetínské nemocnici už byla využita u prvních hospitalizovaných a od čtvrtka 18. listopadu 2021 bude v ambulantním režimu nabídnuta i dalším pacientům Vsetínska.


Autor: Vsetínská nemocnice

„Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 zahájíme v naší nemocnici podávání monoklonálních protilátek REGN-COV 2 (Regeneron). Léčbu doporučí lékař v případě, že pacient splňuje indikační kritéria. Kapacitně jsme schopni zvládnout 2 pacienty denně,“ říká náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka. „Monoklonální protilátky budeme podávat v naší nemocnici v pavilonu „H“ (3. patro) ve vyčleněných prostorách lůžkového oddělení v době do 15:00,“ dodává náměstek.

Lék se podává do žíly a ve většině případů jeho aplikace pomáhá ke zmírnění příznaků nemoci Covid-19. Tento lék je určen pro pacienty, u kterých je riziko těžkého a komplikovaného průběhu onemocnění. Důležité je jejich včasné podání, nejpozději do 10 dnů od začátku příznaků. Aplikace monoklonálních protilátek nevyžaduje hospitalizaci pacienta, jejich podání trvá hodinu, další hodinu musí setrvat na pozorování zdravotním personálem pro případ nežádoucí reakce. Lék je pacientovi podáván formou infúze.