Nejnovější zprávy: Za pacienty v Kroměřížské nemocnici dorazili psí zdravotníci Megy a Keisy Sumo robotů ovládne zlínskou univerzitu

Sport

Ve Vsetíně startuje bikerská sezóna. Aréna ale neotevře všechny traily

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV) oficiálně odstartuje v sobotu 8. května. Některé z jejích trailů ale zůstanou dočasně uzavřeny.


Autor: pixabay

„Na většině trailů proběhla v uplynulých dnech a týdnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Ještě do úvodu příštího týdne budeme dokončovat úpravy modrého trailu Hájenka, vybudovaného v rámci první etapy BAV. Poté se naše práce soustředí na červený Pytlácký trail, který vloni prošel přemodelací. Letos je nutné dokončit jeho zpevnění, zaštěrkování a odvodnění. Předpokládám, že tyto práce potrvají nejméně dva měsíce. Během jejich realizace bude Pytlácký trail veřejnosti uzavřen,“ upozornil Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate práce v BAV provádí.

Z první etapy BAV tedy kromě dočasného znepřístupnění červeného trailu bude po celou letošní sezonu uzavřena horní polovina trailu černého (Templářský). „Důvodem je špatný technický stav, který vyžaduje rozsáhlejší zásah. Spodní polovina Templářského ale bude otevřená. Stejně tak bude možné jezdit po celém modrém trailu Hájenka, jenž byl vloni z důvodu plánované těžby dřeva v jeho okolí uzavřen,“uvedl místostarosta Pavel Bartoň.

Z druhé etapy BAV budou bajkeři od nadcházející soboty moci využívat černý trail Mraznice, červený Duhový a modrý Trailala. „Uzavřen zůstane jen červený trail Trpaslík, který je podobně jako horní polovina Templářského ve špatném technickém stavu,“sdělil Bartoň s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.

Místostarosta Bartoň v souvislosti se sobotním zahájením sezony v BAV upozornil její uživatele, aby dbali na trailech osobní bezpečnosti a respektovali provozní řád. „Bohužel máme informaci o tom, že se v poslední době po trailech opakovaně pohyboval neznámý muž na elektromotorce a ještě k tomu v protisměru. Upozorňuji v této souvislosti, že traily BAV jsou určeny výhradně jízdním kolům. A pohybovat se zde v protisměru je hazard se zdravím ostatních uživatelů,“ řekl místostarosta a dodal: „Pokud by kdokoliv zaregistroval obdobné porušování provozního řádu BAV, nechť o tom neprodleně informuje městskou policii na tísňové lince 156.“