Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Ve Valašském Meziříčí vykastrovali za poslední tři roky přes 430 koček a kocourů

Zabránit nekontrolovanému množení koček v ulicích města se v roce 2019 rozhodli radní ve Valašském Meziříčí. Majitelům zvířat nabízejí pro jejich mazlíčky finanční příspěvek 400 korun za odbornou veterinární sterilizaci.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Jen za loňský rok evidujeme 154 občanů našeho města, kteří nechali vykastrovat 180 koček, a radnice jim v souhrnu vyplatila částku 72 tisíc korun. Od května 2019 už se pak bavíme o celkem 432 kočkách a kocourech, jejichž odbornou veterinární sterilizaci jsme podpořili částkou bezmála 173 tisíc,“ vypočítala místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Program tak pokračuje i v letošním roce a nadále je otevřen všem občanům města Valašské Meziříčí a jeho místních částí. Statistiky uplynulých let nám jednoznačně dokazují, že takto nastavený systém má smysl. Brání totiž nejen nekontrolovanému množení koček, ale má také pozitivní vliv na pokles jejich počtu v ulicích a to zejména v horizontu následujících let. Přitom se jedná o velmi šetrné řešení,“ je přesvědčena místostarostka Odstrčilová.

Příspěvek 400 Kč vyplácí valašskomeziříčská radnice občanům na základě předložení dokladu o odborně provedené kastraci. Žadatelé jej musí osobně doručit na Odbor komunálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí, Zašovská 784, kde vypíší formulář Žádost o poskytnutí finančního daru. Uvedený příspěvek je možné poskytnout pouze v kalendářním roce, kdy byla dle dokladu kastrace provedena. Aktuálně je výplatním dnem středa od 14.00 do 16.30 hodin (na telefonu 571 674 504 je případně možné domluvit jiný termín).