Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

Valašské Meziříčí rozkvétá jarními květy. Vysázeli jich na 45 tisíc

V uplynulých dvou letech nechala radnice ve Valašském Meziříčí na zelených plochách v centru města vysadit záhony cibulovin. S příchodem jara postupně nakvétají a barví ulice do žluté, modré, fialové, bílé či červené barvy.


Autor: pinterest

S výsadbou začali ve valašských Aténách, jak se také městu na soutoku vsetínské a rožnovské Bečvy přezdívá v roce 2019. "Kolem ulice Vsetínská jsme tehdy vysadili pomocí speciálního mechanického sázecího stroje devatenáct tisíc kusů krokusů, narcisů, tulipánů a modřenců. Loni v říjnu jsme k nim na ulicích Masarykova, Zašovská, Mostní a Sokolská přidali stejnou metodou dalších 33 tisíc kusů cibulovin,“ vypočítala místostarostka Yvona Wojaczková.

Celkem 3 700 kusů jednodruhových cibulovin vysázených ručně pak zdobí také záhony na ulicích Vodní a Soudní. První nádvoří zámku Žerotínů navíc doplňují ornamentální záhony ve tvaru písmene S. V každém z nich je zasazena jiná směs cibulovin doplněná o kruh tulipánů jedné barvy.

V polovině dubna doplní zahradníci plochu mezi ulicemi Sokolská a Poláškova o lilie Hot summer s výrazně červeným květem. "Tato výsadba bude součástí dubnové odborné konference Jarní slavnost cibulovin, která se však jako většina jiných akcí musela přesunout do online prostředí,“ doplnila místostarostka Wojaczková.

Fotogalerie

Autor: Město Valašské Meziříčí