Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Aktuálně

V rožnovské Brillovce vystaví 50 betlémů

„Já bych rád k betlému“. Takový je název výstavy betlémů v Rožnově pod Radhoštěm. Výstava se uskuteční v architektonicky velmi zajímavých prostorách objektu Brillovka


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Ve velkém sále Brillovky bude k vidění 50 souborů dřevěných betlémů od malých rodinných a reliéfních, větších statických až po betlémy pohyblivé. Vernisáž se koná 16. prosince 2021, pro veřejnost bude výstava otevřena od 17. prosince 2021 až do konce ledna 2022.

„Cílem výstavy betlémů současných tvůrců z Valašska a severovýchodní Moravy je připomenutí křesťanské tradice staré téměř 800 let a také prezentace tvorby lidových řezbářů, kteří v našem regionu betlemářskou tradici udržují,“ představil zajímavou výstavu Ivan Hejtmánek, předseda regionální pobočky Svazu českých betlemářů. Ve velkém sále Brillovky v Rožnově pod Radhoštěm bude k vidění 50 souborů dřevěných betlémů od malých rodinných a reliéfních, větších statických až po betlémy pohyblivé. „Součástí výstavy bude také betlém se sochami v životní velikosti. Pozornost jistě upoutá také „Betlém v Lidečku“, který kromě samotné centrální scény obsahuje celkem 320 figur a soubor staveb zobrazujících život a práci na Valašsku,“ pozval na výstavu Ivan Hejtmánek.

Výstavu doplní také náhled na betlemářskou tvorbu na Valašsku ve 20. století a zajímavé doprovodné programy pro veřejnost a školy. Připraveny budou setkání s tvůrci, ukázky tvorby valašských řezbářů i program pro školy.

Výstava je uspořádána v souvislosti s 15. výročím založení Spolku českých betlemářů. Vernisáž se koná 16. prosince 2021 v 17:00 hodin, pro veřejnost bude výstava otevřena od 17. prosince 2021 až do konce ledna 2022. Otevřena bude vždy od úterý do neděle 10 – 16 hodin, 26. prosince 2021 to bude 13 – 16 hodin, 1. ledna 2022 také 13 – 16, ostatní sváteční dny bude zavřeno.