Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Kultura

Holešov čeká pestrý advent, na programu jsou koncerty, trhy i výstava betlémů

Město Holešov v předvánočním čase nabídne kromě tradičních akcí i nové hudební projekty a zážitky. Centrem dění bude náměstí Dr. E. Beneše i holešovský zámek.

Ilustrační foto
Autor: Město Holešov

Mezi každoroční oblíbené události patří vystoupení ZUŠ Holešov o adventních nedělích, vánoční trhy nebo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Letošní novinkou pak bude například „Štěpánská noc“ nebo vystoupení Pražského komorního baletu, na který Holešov čeká už několik let. Pro děti bude 8. prosince připravena pohádková revue Adventní čas s Jů a Hele.

Vánoční trhy vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu

Neopomenutelnou součástí zahájení adventu jsou vánoční trhy, které se letos uskuteční 27. listopadu na náměstí dr. E. Beneše. Je to příležitost k setkání, navození atmosféry nebo nakoupení vánočních dárků. Nabídka produktů bude opět různorodá, od pochutin přes řemeslné výrobky až po oblečení nebo hračky. Odpoledne pak bude patřit Holešovskému komornímu orchestru a Holešovskému chrámovému sboru. V kostele Nanebevzetí Panny Marie posluchačům dopřejí nádherný zážitek v podobě adventního koncertu, spojeného s žehnáním adventních věnců a zapálením první adventní svíce. Rozsvícen poté bude také vánoční strom na náměstí dr. E. Beneše, tato slavnostní chvíle nastane v 17:30.

Betlémy za sklem lákají návštěvníky ze širokého okolí

Po vzoru z loňského roku a díky velmi kladným ohlasům veřejnosti se v Holešově v zámeckých arkádách opět uskuteční výstava Betlémy za sklem. K vidění budou dvě desítky krásných uměleckých děl od moravských řezbářů. Návštěvníci si je mohou přijít prohlédnout kdykoliv během dne a díky působivému nasvícení také po setmění. „Vystavíme práce tvůrců z jižní a východní Moravy, z Valašska, práce studentů tovačovské řezbářské školy a betlémy, které do Holešova zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy Zlín. Jedná se o betlémy rozložené na jednotlivé figurky, basreliéfní řezbu, betlémy vyřezané z jednoho kmene i betlémy skříňové,“ doplňuje za Městské kulturní středisko Dana Podhajská. Výstavu zahájíme v sobotu 27. listopadu a potrvá až do 7. ledna

Holešov žije hudbou

13. 11. Flamengo + Todd Sharpville (zámek Holešov)

17. 11. Americké pop jazzové duo (zámek Holešov)

21. 11. Carmina Vetera - Pražský komorní balet (zámek Holešov)

26. 11. Mateo Flecha: Ensaladas (zámek Holešov)

27. 11. Adventní koncert Holešovský komorní orchestr a Holešovský chrámový sbor (Farní kostel)

27. 11. Vánoční koncert Anety Trněné a Patrika Možíše (zámek Holešov)

4. 12. koncert s křestem nového CD kapely Texas (zámek Holešov)

5. 12. Dasha a Pajky Pajk (kino Svět)

7. 12. Concentus Biiugis - jeden klavír, dva klavíristé, čtyři ruce (zámek Holešov)

9. 12. Vánoční koncert Big Bandu Josefa Hájka (kino Svět)

12. 12. Adventní neděle se ZUŠ Holešov (nám. dr. E. Beneše)

19. 12. Adventní neděle se ZUŠ Holešov (nám. dr. E. Beneše)

19. 12. Roman Dragoun + Michal Žáček akusticky (zámek Holešov)

26. 12. Štěpánská noc s Press Rock, Jarsonem Čápkem, DJ Šmakinem a DJ Stevem (zámek Holešov)